Prezerwatywy są jednym z najstarszych środków antykoncepcyjnych. Już około 1000 roku przed naszą erą starożytny Egipcjanie korzystali z uciech życia seksualnego asekurując się prezerwatywami wykonanymi z płótna. W XV wieku powszechne stały się prezerwatywy produkowane ze zwierzęcych wnętrzności. Były one jednak dosyć drogie i używano je kilka razy....
Prezerwatywy są jednym z najstarszych środków antykoncepcyjnych. Już około 1000 roku przed naszą erą starożytny Egipcjanie korzystali z uciech życia seksualnego asekurując się prezerwatywami wykonanymi z płótna. W XV wieku powszechne stały się prezerwatywy produkowane ze zwierzęcych wnętrzności. Były one jednak dosyć drogie i używano je kilka razy. Nasi przodkowie, żyjąc w czasach, kiedy to mnożyły się różnorakie choroby stosowali "gumki", czy może bardziej "jelitówki" głównie jako środek zapobiegający chorobom wenerycznym. Znany kobieciarz Casanova używał je często i nazywał je w tych czasach płaszczami angielskiej kawalerii. Od 1844 roku prezerwatywy produkowane są z gumy wulkanizowanej. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, iż prezerwatywy lniane, czy produkowane z zwierzęcych wnętrzności skuteczność. miały raczej marną, szczególnie jeśli mowa o zapobieganiu niechcianej ciąży. Około 1880 roku wyprodukowano pierwszą prezerwatywę lateksową. Prezerwatywy zdobyły tak wielką popularność, że już w 1935 roku w samych tylko Stanach Zjednoczonych produkowano 1,5 miliona prezerwatyw dziennie.
A jak to wygląda dziś?
Według najnowszych badań prezerwatywy są najpopularniejszym środkiem antykoncepcyjnym w Polsce. Jak wynika z badań ponad 50% polaków deklaruje się, że korzysta z prezerwatyw. Jest to również najczęściej wybierany środek antykoncepcyjny podczas inicjacji seksualnej w Polsce. Ponadto 65% ludzi na całym świecie używa kondomów. W grupie od 16 do 18 lat liczba ta zwiększa się jeszcze o następne 10%. Najczęstszymi użytkownikami prezerwatyw są Hiszpanie (82%).
"Więc chodź pomaluj mój świat" - prezerwatywy smakowe, zapachowe, kolorowe.
Jednak w XXI wieku prezerwatywy mają również zastosowanie o którym niestety naszym przodkom się nie śniło. Wydawać by się mogło, iż prezerwatywy znajdują zastosowanie jedynie podczas stosunku waginalnego lub analnego, jednak wiele par (szczególnie kobiet) preferuje seks oralny z wykorzystaniem kondoma, zwłaszcza podczas pierwszego takiego zbliżenia. Tutaj producenci "gumek" wychodzą na przeciw użytkownikom. Obecnie możemy zakupić cała gamę prezerwatyw kolorowych, smakowych i zapachowych. Producenci prześcigają się w pomysłach. Mamy prezerwatywy truskawkowe, bananowe, czekoladowe itp., naturalnie we wszystkich kolorach tęczy.
"Pan seks maszyna" - prezerwatywy prążkowane.
Jak mawia słynne porzekadło "potrzeba matką wynalazków". Tak stało się i teraz. Prezerwatywy mimo, iż są jednym ze skuteczniejszych środków antykoncepcyjnych, dodatkowo zabezpieczają przed niektórymi chorobami przenoszonymi drogą płciową często i gęsto są krytykowane, przez to iż, dla niektórych par, spłaszczają one doznania seksualne. Łatwo można się domyślić, że producenci nie byli wobec tego zarzutu obojętni. Opatentowali bowiem prezerwatywy, na których to znajdują się różne prążki, wypustki i inne bliżej nieokreślone kształty które zwiększają radość podczas stosunku. Może to i lepiej, że nasi przodkowie nie byli tak wymagający, bo kto wie co przyszło by im do głowy? Być może mieli byśmy metalowe, bądź gliniane kondomy...?
"Jak poskromić dzikiego ogiera"- prezerwatywy opóźniające wytrysk.
Przedwczesny wytrysk wbrew pozorom jest dość powszechnym zjawiskiem, zwłaszcza u panów, którzy dopiero co rozpoczęli swoją przygodę z kontaktami seksualnymi. Bywa to bardzo krępujące, często występuje poczucie winy, iż nie zdążyliśmy zaspokoić naszej partnerki. Oliwy do ognia dolewają komedie zza oceanu, które lubią piętnować tą przypadłość. Jest masa płynów, ćwiczeń, środków, które pomagają w walce z przedwczesnym "strzałem". Naturalnie, producenci "gum" nie byliby sobą gdyby czegoś nie wymyślili. Powszechnie dostępne są dzisiaj prezerwatywy opóźniające wytrysk, które zawierają specjalny płyn, dzięki któremu możemy zwalczyć tą przypadłość.
"W moim magicznym domku wszystko się znaleźć może..." - inne rodzaje prezerwatyw.
Jak świat długi i szeroki nigdy nie jesteśmy w stanie dogodzić wszystkim, chociaż może jednak? Dzisiaj wybór prezerwatywy staje się niemal tak ciężki jak wybór dobrego samochodu, czy banku. Mówiąc w punkcie sprzedaży "Poproszę prezerwatywy marki X" otrzymujemy kilka(naście) różnych pudełek z prezerwatywami. Każda oczywiście ma inne "zastosowanie". Między innymi dostępne są prezerwatywy cieńsze, grubsze, z większą ilością środka nawilżającego, z wypustkami, kolorowe, smakowe, zapachowe,itp.
Podsumowując, z prostego narzędzia, którym jest prezerwatywa, jakie miało zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób wenerycznych i oraz zajściu w niechcianą ciążę powstał dzisiejszy kondom. Kondom, który poza ochroną dostarcza nam nieraz gamę problemów jeśli chodzi o wybór. Producenci prezerwatyw prześcigają się jeśli chodzi o nowe pomysły. Użytkownicy prześcigają się jeśli chodzi o zastosowanie i wymagania co do prezerwatyw.
Nic dziwnego, że jest prezerwatywy to najpopularniejszy środek antykoncepcyjny na świecie. Cóż innego bowiem może służyć jednocześnie jako środek antykoncepcyjny, gadżet zaspakajający nasze fetysze, odświeżacz powietrza, szybka przekąska i do tego środek który pomoże mężczyźnie.
Stopka
Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.
Ja osobiście wole sie kochać bez prezerwatywy
OdpowiedzUsuń